Mimo że wakacyjne wyjazdy żądzą się swoimi prawami i w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zrezygnować z niektórych wygód, to ciężko wyobrazić sobie dbanie o higienę bez podstawowych akcesoriów. Kompletując kosmetyczkę, musimy jednak pamiętać o kilku elementarnych zasadach. Prawidłowo spakowana kosmetyczka nie powinna zbytnio obciążać bagażu, zapewniając jednocześnie wszystkie niezbędne rzeczy. Jak jednak skompletować taki zestaw? Co spakować na wyjazd? Czego unikać lecąc samolotem? Na wszystkie pytania związane z kosmetyczkami na wakacje odpowiemy w poniższy artykule. 

Co należy spakować na wyjazd? 

Lista rzeczy wchodzących w skład kosmetyczki to mocno indywidualna sprawa. Musimy pamiętać, że każdy ma inne potrzeby związane z codzienną higieną i to od nich powinna zależeć zawartość kosmetyczki. Zastanawiając się, co spakować na wyjazd nie powinniśmy zapomnieć, o akcesoriach, których używamy codziennie. Rzeczy takiej jak szczoteczki do zębów, żel pod prysznic czy pasta do zębów powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. Istotna jest również maszynka do golenia, w wielu przypadkach używamy jej codziennie, a niegolenie się przez kilka dni nie będzie komfortowe. Możemy na wyjazd zakupić maszynkę wilkinson quattro, która dzięki małym rozmiarom zmieści się do kosmetyczki. Kolejnym asortymentem, w który warto się zaopatrzyć, są perfumy. Idealnie sprawdza się antonio banderas perfumy męskie, które pozwolą nam zachować elegancką prezencję.  
 

Czego stanowczo nie trzeba zabierać ze sobą na wakacje? 

Przed rozpoczęciem pakowania możemy zastanowić się, czego z całą pewnością nie musimy ze sobą zabierać. Jeśli wybieramy się na wakacje do jednego z luksusowych hoteli bądź pensjonatów, możemy oszczędzić sporo miejsca, zostawiając w domu rzeczy, które i tak znajdziemy na miejscu. Z pewnością nie musimy zabierać suszarki do włosów, praktycznie każdy hotel posiada ją w swoich pokojach. Ręcznik również jest obecny w większości hoteli, aczkolwiek powinniśmy sprawdzić to w opisie hotelu. W przypadku mężczyzn możemy zrezygnować również z odżywek do włosów. Nawet jeśli są one niezbędne, to z pewnością zakupimy je w miejscowej drogerii. Rozsądnie planując naszą kosmetyczkę, możemy sprawić, że lista rzeczy na wakacje będzie znacznie krótsza.  

Co spakować na wyjazd do kosmetyczki, lecąc samolotem? 

Reguły obowiązujące w samolotach sprawiają, że nie możemy zabrać na jego pokład wszystkich akcesoriów wchodzących w skład kosmetyczki. Musimy o tym pamiętać, zwłaszcza jeśli korzystamy z bagażu podręcznego. Nie możemy posiadać żadnych przedmiotów ostrych w bagażu podręcznym, jeśli preferujemy golenie się brzytwą to lepiej zostawić ją w domu. Dodatkowo wszystkie kosmetyki muszą być umieszczone w przeźroczystym opakowaniu, a płyny nie mogą mieć większej pojemności niż 100 ml. W bagażu podręcznym nie mogą również znajdować się materiały łatwopalne, co wyklucza część kosmetyków. Jeśli zdecydujemy się na bagaż rejestrowany to liczba rzeczy, które możemy do niego spakować, jest znacznie większa, ale tutaj również mogą obowiązywać limity. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy sprawdzić regulaminy danych linii lotniczych, który określa, co możemy zabrać na pokład samolotu. 

Podsumowanie 

Rozważając, co zabrać na wyjazd powinniśmy brać pod uwagę nasze praktyczne potrzeby. Wiele z przedmiotów codziennego użytku znajdziemy w hotelu, dzięki czemu możemy znacząco zmniejszyć nasz bagaż. Musimy pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki wchodzące w skład kosmetyczki będziemy mogli zabrać na pokład samolotu, możemy wcześniej sprawdzić listę rzeczy dopuszczonych do przewozu na stronie przewoźnika. 

Kategorie: Porady