Podkoszulka to dla wielu osób dość specyficzny element garderoby. Trzeba przyznać, że rzadko decydujemy się na jej ubranie, szczególnie jeśli nie stanowi ona jakiegoś istotnego elementu całej stylizacji. Niemniej jednak podkoszulki są dostępne na rynku i korzysta się z nich czasem również w alternatywny sposób – pełnią one rolę pidżamy. Dlaczego jednak warto korzystać z nich zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem? Tak naprawdę mnóstwo argumentów za tym przemawia. Ponadto nie jest to tylko i wyłącznie element garderoby przeznaczony dla mężczyzn, ale i dla kobiet. Warto zatem przeanalizować, czy posiadam podkoszulkę w swojej szafie?

Jakie są zalety noszenia podkoszulek?

Pierwszą i podstawową zaletą noszenia podkoszulek, jest zbieranie przez nie potu. Każdy człowiek wykonujący swoje codzienne obowiązki czy też nawet świetnie bawiący się podczas wesela, poci się. W momencie gdy nie ma się na sobie podkoszulka, pod męską koszulą, wówczas wszystkie oznaki potu są widoczne bezpośrednio na niej. Nie wygląda to w żadnym wypadku estetycznie i co więcej, może sprawić, że poczujemy się bardzo niekomfortowo. Dlatego warto myśleć o tym elemencie ubioru podczas ważnych, jak i mniej ważnych wypadów. Podczas każdego z wyjść chcemy bowiem czuć się swobodnie.

Kolejna kwestia to natomiast prześwitujące ubrania. Odsłaniają one w dość wyraźny sposób nasze ciała bądź też elementy bielizny, których nie chcemy pokazywać. Podkoszulka pomaga nam natomiast ukryć to wszystko w bardzo elegancki sposób. Podkoszulki damskie i podkoszulki męskie pełnią w tej kwestii taką samą rolę.

Jaki kolor podkoszulki wybrać?

Oczywiście podkoszulka nie może przez nas być wybrana zupełnie przypadkowo. Powinna pasować ona pod względem kolorystycznym do tego, co zostanie założone bezpośrednio na nią. Zazwyczaj decydujemy się na to, aby kupić po prostu białą podkoszulkę, ponieważ pasuje ona niemalże do wszystkiego. Czy jednak faktycznie tak jest? Trzeba przyznać, że nie do końca. Pod niektórymi ubraniami będzie ona widoczna i będzie również rzucać się w oczy. Szczególnie jeśli jest wykonana z dość grubego materiału, który zazwyczaj przebija. W takiej sytuacji lepiej jest postawić na coś bardziej dopasowanego kolorem. Podkoszulki na rynku można zakupić w wielu barwach. Popularne są także beżowe, grafitowe, czarne itp. Jednak nawet te w bardziej nietypowych kolorach, jesteśmy w stanie zakupić.

Czego natomiast powinniśmy się wystrzegać? Kupowania przede wszystkim podkoszulek ze wzorami, w złym rozmiarze, zbyt prześwitujących itp. Nie spełnią one bowiem swojej podstawowej roli.

Często kupując koszulę w profesjonalnych sklepach, jesteśmy zachęcani także do nabywania podkoszulek, dopasowanych na miejscu przez sprzedawcę. Jest to bardzo dobra opcja zakupowa i warto z niej korzystać. To pozwala od razu dobrać podkoszulek do koloru wierzchniej odzieży. Później bywa to dużo trudniejsze. Co ważniejsze, podkoszulki męskie poza kolorem, różnią się również krojem – koniecznie zwróć uwagę czy nie wystaje spod koszuli, gdy będzie zapięta tak jak lubisz.

Gdzie i w jakiej cenie kupować podkoszulki?

Podkoszulki damskie oraz męskie nie są elementem garderoby, który zrujnuje nas pod względem finansowym. Wręcz przeciwnie, można zakupić je w naprawdę dobrych cenach, czasem nie przekraczających kilkunastu złotych. Jednak to nie cena jest tutaj najważniejsza, ale przede wszystkim materiał. Warto by były one zawsze wykonane z bawełny, która jest materiałem miękkim, delikatnym i doskonale przepuszcza powietrze. Podkoszulka przylega idealnie do ciała, dlatego musi być komfortowa pod tym względem. Zakupić ją można natomiast w sklepie internetowym, gdzie ceny bywają najbardziej kuszące.


1 Komentarz

Blog Ozonee · 30 kwietnia 2021 o 21:39

Dla mnie to dużo wygodniejsze 🙂 wysokiej jakości podkoszulek to podstawa w mojej szafie. Najchętniej oversize, bo nie przepadam za obcisłymi ciuchami 🙂

Leave a Reply