Mówi się, że prawdziwy mężczyzna zna się na modzie. Jednakże moda jest tematem względnym, to co dzisiaj jest na topie, za rok może stać się zupełnym nietaktem. Na szczęście są jednak złote zasady, do których można się śmiało stosować bez względu na wiek, styl czy profesję, aby nie być odbieranym jako zupełny ignorant, który zamiast bawić się stylem, zupełnie nie wie, co robi. Jeśli nie jesteś przekonany, czy wszystko, co nosisz, pasuje do siebie i nie wpływa negatywnie na Twój wizerunek, zapoznaj się z treścią artykułu.

Ponadczasowe dodatki dla mężczyzn. Co nosić, a czego unikać

Dodatki męskie można podzielić na kilka głównych grup, ze względu na części ciała, a także sezon. Do kosza można wyrzucić przestarzałe stwierdzenia, że kapelusz jest dobry dla dziadka, a zegarek powinien być dobry, ponieważ posłuży na lata i będzie idealne na każdą okazję. Natomiast noszenie pewnych dodatków męskich zostało uwarunkowane kulturowo i zanim się zechce je odwzorować, trzeba zrozumieć, po co ktoś je zakładał i jaki miały one cel.

Zegarki męskie – jak dobrać odpowiednie dodatki?

Zrozumiałe jest, że każdy na własny styl, jedni noszą zegarki na skórzanym pasku, inny będą lepiej się czuć w wersji na bransolecie, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie dnia bez silikonowego, sportowego i odpornego na wstrząsy. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli ktoś się decyduje na elementy metalowe w jednym z akcesoriów, pozostałe dodatki dla mężczyzny także muszą być dobrane w tym samym stylu. Idąc tą złotą zasadą, jeśli ktoś zakłada zegarek z elementami srebra, wszelkie pozostałem dodatki jak łańcuszki, bransoletki, a nawet klamra w pasku powinny być utrzymane w tej samej tonacji, adekwatnie do sytuacji będzie, gdy ktoś zdecyduje się założyć złoto, resztę dodatków także powinien założyć ze złota. Warto pamiętać, że te metale się nie lubią uzupełniać, dlatego lepiej czasem zrezygnować z któregoś elementu ubioru niż założyć niepasujący dodatek, gdy nie ma się odpowiednika w pasującym kolorze. Żeby nie było zbyt łatwo, zegarek jest bardzo wymagającym dodatkiem w męskiej garderobie. Nie można przesadzić z ilością dodatków, najczęściej sam zegarek obroni nadgarstek i nie potrzebuje bransolet lub wszelkiego rodzaju łańcuszków często dołączanych w zestawie.

Jak dobrać dodatki męskie w zależności od okazji?

Dawniej wierzono, że dobry i drogi zegarek, przekazywany z pokolenia na pokolenie to najważniejszy dodatek męski, który odróżniał gentlemana od chłopca. Dziś już wiadomo, że o ile kilkadziesiąt lat temu wybór zegarków był mały, tak dzisiaj ta zasada zupełnie nie ma sensu. Warto wiedzieć, że o ile sportowy zegarek dobry jest na siłownię lub wspinaczkę górską, tak bez wątpienia nie będzie on pasować do codziennej pracy w biurze. Tu zdecydowanie dobrze sprawdzi się opcja z bransoletą lub na pasku skórzanym z ozdobną tarczą. Z innej strony ani jedna, ani druga opcja nie będzie pasować do wieczorowego garnituru, w tym zestawieniu zdecydowanie zegarek musi być minimalistyczny, koniecznie z białą tarczą i kopertą około 3.5 cm i na skórzanym pasku. Obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę na to, jaki kolor ma koperta i jeśli ktoś się decyduje na modne dodatki jak spinki do krawata i mankietów, to powinny bez wątpienia zostać utrzymane w tym samym charakterze.

Kategorie: Porady