Męskie płaszczenie nie tylko znajdują swoją użyteczność w okresie jesiennym, także mogą się sprawdzić nawet w zimie. Co więcej, kiedy panuje zmienna wiosenna, aura płaszcz może się okazać niezawodny. Wiele osób preferuje płaszcze zamiast kurtek, lecz ciągle zadają sobie pytanie, Jak dobrać męski płaszcz? Nasza odpowiedzi jest uzależniona od kilku kluczowych czynników m.in. z jakiego materiału został uszyty dany płaszcz oraz jaki mamy typ sylwetki. Zatem sprawdźmy jak wybrać odpowiedni męski płaszcz.

Jak dobrać płaszcz męski?

Jak dobrać męski płaszcz na zimę?, przed zrobieniem zakupu powinniśmy zarówno odpowiedzieć sobie na to pytanie, jak i zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które wpłyną na naszą decyzję.

Optymalna długość

Na zimę najlepiej będzie wybrać nieco dłuższy płaszcz, który będzie sięgał nam przynajmniej do połowy pośladków, lecz nie może być zbyt długi, czyli gdy dotyka nam kolan. Oczywiście długość w pełni jest zależna od wzrostu. Wysocy panowie mają takie pole do manewru, bo nie ważne, jaki rozmiar wybiorą w prawie, każdym będą się dobrze prezentować. Sytuacja jest kompletnie inna w przypadku mężczyzn niższych, gdyż powinni unikać zbyt długich płaszczów, które pod kątem optycznym odejmą im kilka centymetrów. 

Wersja jedno- czy dwurzędowa?

Kiedy zależy nam na idealnym męskim płaszczu, to kluczową rolę odgrywa budowa ciała. Panowie pragnący wyszczuplić swoją sylwetkę powinni zdecydować się na wersje jednorzędową, która optycznie spełnia to zadanie. Dwurzędowe logicznie dodają kilogramów, więc dla szczupłych mężczyzn będzie to dobry wybór. Dodatkowo dzięki temu płaszczowi sylwetka może wydawać się nieco masywniejsza niż w rzeczywistości. Warto podkreślić, iż modele jednorzędowe mają bardziej formalny charakter od dwurzędowych.

Odpowiedni kolor męskiego płaszczu

Przyzwyczailiśmy się do odcieni czerni, brązu czy szarości, gdyż po prostu te kolory są najbezpieczniejsze. Wśród nich warto podkreślić czerń, ponieważ właśnie ona jest najbardziej elegancka i pasuje prawie do wszystkiego. Pozostałe kolory, czyli szarość oraz brąz są nieco mniej uniwersalne, lecz nie oznacza to, iż nie jesteśmy w stanie przy ich pomocy stworzyć modnej stylizacji. Natomiast co z pozostałymi kolorami?, wybierając, je musimy być świadomi, że będziemy się wyróżniać z tłumu. Przed zakupem płaszczu przykładowo czerwonego, żółtego czy zielonego lepiej mieć już w swojej głowie zaplanowaną stylizację z tymi kolorami, bo jedynie będziesz w nich dobrze wyglądał pod odpowiednim doborem reszty garderoby.

Kategorie: Porady