Jak mierzyć spodnie męskie? Wbrew pozorom, nie jest to łatwa sztuka. Wystarczy zresztą rozejrzeć się po ulicach miast by zobaczyć, że wcale nie tak wiele osób ma dobrze dobraną odzież. W przypadku mężczyzn kluczowe jest, aby najpierw zrozumieć, czym są liczby, które są niemal na każdej parze spodni, jak na przykład 38/36.

Spodnie męskie. Czym jest rozmiarówka?

Oczywiście dla wielu odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, ale nie dla każdego. Otóż są to wymiary. Pierwsza liczba to wymiar długości pasa, druga natomiast oznacza długość nogawki. To podstawowa informacja, która pomoże znaleźć odpowiednie spodnie. Jednak nie zawsze wymiary różnych producentów się ze sobą pokrywają. Warto więc zawsze przymierzyć spodnie, które chce się kupić. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Nie warto zostawiać przede wszystkim zbyt dużego luzu. Zbytnio ściśnięte paskiem spodnie męskie nie wyglądają estetycznie. Mierząc męskie spodnie najlepiej też sprawdzić, czy da się w nich bez problemu dopiąć i dodatkowo włożyć w środek palec. Jeśli tak, to spodnie powinny doskonale pasować.

Jak dopasować rozmiar spodni?

Zwykło się mówić, że spodnie należy dopierać do swojej sylwetki. To oczywiście prawda, ale mierząc spodnie, wypada pamiętać też o butach. Tu też zasada jest stosunkowo prosta. Najlepiej, gdy szerokie nogawki opadają w ten sposób na buty, że tworzą tylko jedno zagięcie. Natomiast wąskie spodnie sięgają na kostkę. Mierząc spodnie razem z odpowiednimi butami, można od razu sprawdzić, czy wszystko będzie pasować.

Regular, slim i skinny – jak się w tym wszystkim połapać?

Jak już zaznaczyliśmy, istotne jest również dopasowanie spodni do sylwetki. W tym mogą pomóc oznaczenia, stosowane przez zdecydowaną większość producentów. Podstawowe fasony to „regular”, „slim” oraz „skinny”. Rozszyfrujmy je.

  • Regular – To najzwyklejszy model spodni, o nieskomplikowanej budowie. Ich nogawki są w całości proste. Choć obecnie najmodniejsze są te spodnie, które przylegają to ciała, to dla mężczyzn o przeciętnej i nieco większej budowie ciała, właśnie takie modele mogą być najlepsze. Spodobają się też tym, którzy dobrze znaną klasykę cenią bardziej od modowych nowinek. Jednak już osoby szczuplejsze nie zawsze będą dobrze wyglądać w spodniach regular.
  • Slim – To już, jak zresztą sama nazwa wskazuje, fason dedykowany osobom o szczuplejszej budowie ciała. Jednak i ci o normalnej budowie powinni się czuć dobrze w takich spodniach. Uda są w nich dość opięte, choć zostaje tam nieco luzu.
  • Skinny – Takie spodnie są z kolei polecane najszczuplejszym mężczyzną. Opinają one całe nogi – i to na całej długości. Są one dość popularne, choć oczywiście nie jest to propozycja dla każdego. Nie najlepiej w takich spodniach będą się czuły osoby nieco większe, jak i takie, które mają szerszy rozstaw nóg.

To podstawowe rodzaje spodni, jakie dziś można dostać na rynku. Ale oczywiście niejedyne. Ciekawą propozycją mogą być na przykład spodnie typu tapered, które zwężają się od kolan. Nie są polecane najszczuplejszym osobom, natomiast wszyscy inni powinni w nich wyglądać bardzo korzystnie. Może obecnie mniej popularne, ale ciągle obecne w sklepach są męskie „dzwony” – z z lekko rozszerzonymi nogawkami. Takie spodnie w sklepie będą oznaczone jako „bootcut”. Swoich zwolenników mają też szerokie i luźne spodnie z obniżonym krokiem. Takie modele znajdziemy w sklepie pod nazwą „baggy”.


0 Komentarzy

Leave a Reply