Moda nigdy nie stoi w miejscu. Podąża się za nią każdego dnia. Idąc jej ścieżkami, natrafić można na szerokie spodnie. Pasują do wielu osób, kolorów, fasonów, ale mimo to nie zawsze wiadomo, jak stworzyć z nimi arcydzieło. Czy chcesz poznać ich magiczną moc? Jak nosić szerokie spodnie?

Wiesz, dlaczego moda jest tak niesamowita? Ponieważ pozwala łączyć ze sobą dowolne style, kolory i tektury. Można założyć dresowe spodnie, a do nich dobrać klasyczne, czerwone szpilki i, i tak będzie wyglądać się zjawiskowo. Tak samo jest w przypadku szerokich spodni. Z czym je nosić? Jest tyle możliwości, że potrzebaz czasu, aby wybrać tę, jedyną stylizację. 

Jak nosić szerokie spodnie – zabawa barwą i tekturą 

Do szerokich spodni idealnie pasują koszule. Nie takie klasyczne. Tylko wyjątkowe, przyciągające wzrok elementy garderoby. Najlepiej sprawdzą się ciekawe wzory oraz rzadko spotykana tektura. Tym razem spróbuj postawić na modne pasy w kolorze oceanu i szerokie spodnie kuszące swoją niespotykaną bielą. Baw się kolorami i wzorami- kwiaty- czerwone maki, niebieskie chabry wyszyte na koszulach to właśnie to, co powinno zestawić się z szerokim dołem. Najnowsze kolekcje pokazują, że najgorsze co może być… To nuda. 

Klasyka i swoboda w jednym 

Szerokie spodnie idealnie sprawdzą się do marynarek oversize. Szczególnie wykonanych z wysokiej jakości materiału- na przykład- lnu. Marynarka powinna grać kolorystycznie ze spodniami- do białych modeli dobrać można dowolny kolor. W tym roku rządzi mocny, podkreślony kolor; fuksja oraz magenta sprawdzą się idealnie. Natomiast do spodni o krzyczących barwach warto ubrać marynarkę, która wyciszy całą stylizację i podkreśli jej elegancję.

Warto wiedzieć, co założyć pod marynarkę i w jakiej sytuacji. Oczywiście wiele zależy od modelu spodni, ich koloru oraz fasonu, a nawet materiału, z którego zostały stworzone. Niemniej jednak są elementy garderoby pasujące do wielu modnych modeli.

Body 

Założenie pod marynarkę tej części garderoby pozwoli podkreślić spodnie i pokazać je w całej doskonałości. Dopasowana forma to kobiecość i wygoda w jednym. Body z krótkim rękawem powinno być łączone z popularnymi  dzwonami, a długi rękaw sprawdzi się przy spodniach typu cullotes. 

Gorset – jak nosić szerokie spodnie

Wieczorne wyjście?  A może romantyczna kolacja we dwoje? Jeśli tak, to tylko look uzupełniony dopasowanym do sylwetki, modnym gorsetem. W klubie marynarka może trafić do szatni, aby główny plan grały spodnie połączone z kobiecym gorsetem. Natomiast w restauracji, marynarka zapewni komfort i elegancję. Do całej stylizacji można dodać buty na wysokim słupku.