Mężczyźni coraz częściej decydują się na zapuszczenie włosów. Bujna fryzura może być oznaką dbania o siebie i dodawać uroku. Wielu panów zastanawia się jednak, jak układać długie męskie włosy. W tym artykule poznasz najlepsze porady na ujarzmienie loków.

Jak znaleźć odpowiednią fryzurę dla siebie?

W dobraniu odpowiedniego kształtu fryzury warto jest wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów. Należą do nich m.in. kształt twarzy, typ włosów, oraz osobiste preferencje. Jest wiele opcji, spośród których można wybierać, od warkoczy po stylizowanie przy pomocy żelu.

Odpowiednie ścięcie długich męskich włosów ma znaczenie

Aby fryzura prezentowała się w należyty sposób, warto jest udać się do fryzjera i poprosić o odpowiednie podcięcie końcówek. Przy włosach kręconych dobrze sprawdzi się mocne cieniowanie. W przypadku prostych włosów warto poprosić o ścięcie podnoszące objętość.

Jakich produktów używać do układania męskich włosów?

Aby włosy trzymały się w upragnionej przez nas formie, często niezbędne są odpowiednie kosmetyki. Do najpopularniejszych opcji w przypadku męskich fryzur należą pomady, pasty, żele oraz glinki do włosów. Choć podobne, różnią się one konsystencją i zastosowaniem.

Pomada 

Sprawdzi się wśród miłośników klasycznych fryzur. Pomaga stworzyć na włosach jednolitą formę. Jej gęsta konsystencja zapewnia trwałość fryzury. Efekt jaki tworzy jest zarazem niezwykle naturalny.

Pasta

Jest na ogół gęstsza niż pomada. Będzie dobrym wyborem dla panów, którzy gustują w bardziej szalonych fryzurach. Pasty do włosów tworzone są na bazie wody, dzięki czemu łatwo je zmyć. Utrwalenie jest jednak mniejsze niż w przypadku pomady.

Żel

Żele do włosów cechują się rzadką konsystencją. Zapewniają błysk i utwardzenie fryzury. Często tworzy na włosach skorupę, dlatego nie warto jest używać go w zbyt dużych ilościach.

Glinka

Specyfik ten jest idealną opcją dla osób, które chcą jedynie lekko utrwalić swoją fryzurę. Glinki do włosów dodają włosom objętości i zapewniają luźne utrwalenie. Dzięki temu nadają fryzurze naturalności, wciąż trzymając ją w ryzach.

Jak ułożyć długie męskie włosy bez użycia stylizatorów?

Zwolennicy bardziej naturalnych rozwiązań również mogą ułożyć swoje włosy tak, aby jak najlepiej je zaprezentować. Istnieje wiele fryzur, z których można wybierać. Poniżej znajdziesz kilka najbardziej popularnych.

Fryzura „na samuraja”

Z pewnością już ją kiedyś widziałeś. Cechuje się wygolonymi bokami i kucykiem bądź kokiem wykonanym z włosów na czubku głowy. Jest to wygodna opcja, która zarazem wygląda dostojnie i nadaje twarzy przystojnego wyrazu.

Man bun

Lub, innymi słowy, zwyczajny kok. Jest to fryzura niezwykle łatwa i szybka w wykonaniu. Zapewnia wygodę i pozwala na wyeksponowanie twarzy. Do wykonania tej fryzury potrzebna będzie ci tylko gumka do włosów i minimalne umiejętności manualne.

Warkocze Choć zwykle kojarzone z fryzurami damskimi, świetnie sprawdzą się przy układaniu długich męskich włosów. Często można u panów zobaczyć wiele małych warkoczyków. Gotowe warkocze można również związać w kucyk lub kok. Jest to niezwykle wygodna, a zarazem świetnie wyglądająca fryzura.

Kategorie: Porady