Studniówka to szczególny okres, w którym młody człowiek po raz pierwszy ma okazje pokazać się z jak najwyższej półki. Ponieważ jest to bal, istnieją bardo konkretne zasady ubioru. Mężczyzna może pojawić się wyłącznie w garniturze, nie koniecznie musi posiadać krawat. Garnitury na studniówkę mają jedna zaletę, miedzy innymi taką, iż można je wykorzystać, także w przyszłości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze garnituru na studniówkę?

  1. Przede wszystkim na jakość. Jest to wielki dzień, na który młodzież przygotowuje się już prawie rok wcześniej. Wielu z nich, tylko w tym celu podejmuje pracę. Dobrej jakości strój sprawia, że nawet niezbyt atrakcyjna osoba prezentuje się dobrze.
  2. Garnitur z błyszczącego materiału nie wypada dobrze na zdjęciach. Dodatkowo w przyszłości mało będzie sytuacji, w których można by go jeszcze użyć.
  3. Na męskim ciele dobrze układają się naturalne materiały. Kiedy podejmowana jest decyzja jaki garnitur na studniówkę wybrać, dobrze jest poszukiwać takiego, który zawiera wełnę i trochę włókien syntetycznych. Materiały te przy okazji zapewniają komfort termiczny, więc spokojnie będzie można nawet wyjść na krótki spacer w środku nocy.
  4. Warto zwrócić uwagę także na wzór. Nowoczesne, modne wzory nie są dobrym wyborem, jeśli garnitur ma posłużyć, przez całe lata. Najlepszy jest starannie uszyty klasyczny wzór. Nie można absolutnie zapominać o tym. Dobrej jakości materiał o ponadczasowym wzorze sprawia, że mężczyzna prezentuje się w nim wyśmienicie.
  5. Kieruj się podstawowymi zasadami doboru. W skrócie cały strój ma stanowić jedną całość. Spodnie, buty i marynarka muszą być tego samego koloru, podobnie jak skarpetki. Koszula najlepsza jest biała, ale w tej akurat sytuacji spokojnie można zakładać także inne barwy.
  6. Kolor. Jeśli ktoś planuje kupić coś, co będzie mógł często wykorzystywać, najlepszą kolorystyką jest grafitowy lub granatowy. Właśnie te kolory są najbardziej uniwersalne i często zakładane na rozmowę o pracę. Nie mona zaprzeczyć, że na takiej uroczystości najlepiej prezentuje się czarny garnitur, lecz w praktyce on może być wykorzystany dodatkowo tylko podczas starania się o kierownicze stanowisko, oraz na pogrzebie.
  7. Nic nie ma takiego znaczenia jak rozmiar. Zbyt mała kreacja uniemożliwia tańczenie, zbyt duża zaś, po prostu wygląda źle. Najczęściej u mężczyzn w tym wieku można zauważyć szczupłą sylwetkę. Dla nich istnieje fason „slim”. Zaleca się także zakupić taki model, który posiada 2 guziki. Jest to najbardziej uniwersalny styl, pasujący do większości typów sylwetek. Jeśli garnitur jest zakupiony w salonie, zazwyczaj pracownicy proponują poprawki krawieckie przy drobnych niedopasowaniach, jak zbyt długie nogawki.
  8. Koszula. Bal maturalny zwany inaczej studniówką, jest wielkim wydarzeniem, na którym trzeba wyglądać elegancko. Dlatego nie mile widziane są wszelkie wzory na koszuli. Najlepsza jest gładka, biała, albo o innym jasnym kolorze. Może być także niebieski.

Dodatki do garnituru studniówkowego

Jest to element, niekonieczny, ale mile widziany. Jeśli ktoś nie lubi krawatów, może założyć muszkę. Jeśli ktoś ma zamiar założyć muszkę o nietypowym kolorze, powinien wybrać jeszcze poszetkę, o tym samym kolorze. Eleganckie spinki do mankietów i piękne skurzane paski, prezentują się bardzo korzystnie. Krawat powinien być w ciemnej tonacji, ale nie musi być o jednolitej kolorystyce. Eksperymenty są jak najbardziej wskazane. W ich ramach można pobawić się wpinkami do butonierki. Elegancka czerwona róża w czarnej marynarce na studniówce prezentuje się okazale. Jeśli pragniesz pokazać się jako osoba dorosła, poważna, nie możesz pominąć spinek do mankietu. Najlepsze w takiej sytuacji są prostokątne, o prostym wyglądzie. Jednakże zastosowanie tych o bardziej szalonych kształtach także jest dozwolone, a nawet doda wizerunkowi większą swobodę. Jest ich tak dużo rodzajów, że można je potraktować, jako przedstawienie samego siebie, swojego hobby, upodobań.


1 Komentarz

Marcelina Radziszewska · 7 sierpnia 2018 o 12:24

Bardzo ciekawy wpis. Niedługo studniówka mojego syna, więc warto dla niego coś wybrać.

Leave a Reply