Nakrycie głowy to obowiązkowy element w każdej garderobie, zarówno damskiej, jak i męskiej. Wbrew pozorom, to właśnie mężczyźni są bardziej wybredni, jeżeli chodzi o stylizacje. Dobór odpowiedniego nakrycia głowy, które będzie estetyczne, stylowe, a do tego odpowiednie na każde warunki atmosferyczne nie jest wcale takie łatwe. Dzisiaj proponujemy Ci męskie kapelusze myśliwskie i stylowe, klasyczne kaszkiety rodem z angielskich uliczek.

Kapelusze myśliwskie- dla kogo?

Kapelusze myśliwskie uwielbiają zarówno doświadczeni myśliwi, jak i początkujący adepci tej aktywności. Co ciekawe, kapelusze myśliwskie stały się wdzięcznym elementem garderoby nie tylko myśliwych, ale wielu mężczyzn, którzy cenią polowania same w sobie, choć sami ich nie praktykują. Mężczyzna w kapeluszu wygląda po prostu męsko i wyjątkowo, co wykorzystuje się obecnie na pokazach mody i przy tworzeniu najnowszych kolekcji. Najbardziej popularne modele kapeluszy to Fedora, Pork Pie oraz Homburg. Choć te modele wciąż są niesamowicie popularne i doceniane, na rynku dostępnych jest coraz więcej nowych modeli, które mają odpowiedzieć na coraz to bardziej wygórowane oczekiwania klientów. Najczęściej, kapelusze myśliwskie zachowane są w różnych odcieniach brązów, ale popularna jest także zieleń, szczególnie ciemna, idealnie wtapiająca się w leśne otoczenie. Myśliwskie kapelusze to nie tylko tradycja, ale także esencja prawdziwie męskiego stylu, twardego charakteru i wyjątkowej klasy. Kobiety to uwielbiają!

Tradycja łowiecka w pigułce

Kapelusz myśliwski jest nieodłącznym elementem łowieckiej tradycji. Bardzo wymownym gestem jest ułożenie kapelusza obok upolowanej zwierzyny czy ukłon ze zdjęciem kapelusza z głowy. Do kapelusza wpinano niegdyś liczne trofea, takie, jak pióra czy inne znalezione podczas polowań skarby. Każdy myśliwy wie, że kapelusz myśliwski pełni także funkcję czysto funkcjonalną. Podczas upału i ostrego słońca chroni nas przed wysoką temperaturą, a nasze oczy przed promieniami słonecznymi. Podczas chłodu i wiatru zapobiega utracie ciepła, chroniąc głowę, nie mówiąc już o ochronie przed opadami atmosferycznymi. Z tego względu, choć tradycje przecież wciąż ewoluują i zmieniają się nieustannie, zwyczaj noszenia kapeluszy myśliwskich przez pasjonatów polowań wciąż pozostaje żywy i aktualny oraz pielęgnowany przez młode pokolenia. To piękny wyraz tradycji przekazywanej synom przez ojców.

Wiele modeli kapeluszy wykonanych z najlepszych materiałów w sklepie Hatfactory

W sklepie Hatfactory dostępnych jest wiele modeli kapeluszy wykonanych z różnych materiałów, między innymi z filcu, wełny owczej czy włosa króliczego. Nierzadko przepasane są skórzanym paskiem i zachowane w podstawowych kolorach, odpowiadających tradycji łowieckiej. Czołowym producentem kapeluszy myśliwskich w Polsce jest firma WITIleather. Ich kapelusze dostępne są w sklepie Hatfactory. W ofercie dostępne są zarówno klasyczne wzory, jak i nowe modele z nowoczesną nutą. Zaopatrujemy klientów indywidualnych, jak i odbiorców hurtowych oraz bezpośrednio koła łowieckie. Kapelusze z filcu, wełny owczej czy włosia króliczego są ciepłe, piękne, a jednocześnie bardzo trwałe. Będą służyć przez wiele lat, ciesząc oczy i chroniąc głowę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Są odpowiednie na każdą porę roku, a naturalne materiały, z których są wykonane czynią je jeszcze bardziej szlachetnymi i wyjątkowymi.

Kaszkiety dla stylowych mężczyzn

Równie stylowymi, co kapelusze myśliwskie nakryciami głowy są kaszkiety, w których każdy mężczyzna wygląda jak z żurnala. Pasują zarówno do eleganckiego płaszczu, jak i do mniej zobowiązujących stylizacji. Kaszkiety nie są co prawda tak ciepłe, jak kapelusze, są jednak chętnie stosowane przez mężczyzn ceniących sobie klasykę i styl. Moda na kaszkiety pochodzi z XVI wieku z Wielkiej Brytanii. W ofercie naszego sklepu znajdują się kaszkiety zarówno z lekkich materiałów na lato, jak i kaszkiety wełniane, idealne na zimniejsze dni. Doskonale chronią przed zimnem i wiatrem, stając się alternatywą dla zwykłych, mało stylowych czapek. Zaopatrujemy klientów indywidualnych, którzy w naszym sklepie mogą poszerzyć swoją garderobę, jak i odbiorców hurtowych, którzy zaopatrują się właśnie u nas.

Kategorie: Porady

1 Komentarz

Dodatki dla mężczyzn - jak dobierać? - Mercer Fashion · 24 listopada 2021 o 08:59

[…] na części ciała, a także sezon. Do kosza można wyrzucić przestarzałe stwierdzenia, że kapelusz jest dobry dla dziadka, a zegarek powinien być dobry, ponieważ posłuży na lata i będzie […]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.