kurtki męski na jesień

Jesień jest szczególną porą przejściową, podczas której należy odpowiednio dopasować ubiór do warunków pogodowych. Wyposażenie się w odpowiednią kurtkę jesienną jest jednym z najważniejszych elementów stroju. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów kurtek, które sprawdzą się w różnych warunkach. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupu i jakie kurtki męskie na jesień będą najlepszą opcją?

Kurtki jeansowe

Jeans to absolutna podstawowa codziennego ubioru, a odpowiednio go komponując z innymi elementami nadajemy niepowtarzalnego stylu naszej kreacji. Wybór kurtki jeansowej warto zacząć od dopasowania jej do sylwetki. Do wyboru dostajemy modele krótkie oraz długie. Kurtki jeansowe krótkie sprawdzą się w przypadku wysokich mężczyzn, zaś te dłuższe to strzał w dziesiątkę dla niższych panów.

Kolejnym z aspektów jest dobór koloru. W większości do dyspozycji otrzymujemy 3 barwy- szary, ciemny oraz czarny. Szare modele będą opcją alternatywną dla czerni. Monotonność czerni może sprawić, że chcemy spróbować czegoś innego. Szarość będzie strzałem w dziesiątkę, który także jest uniwersalną barwą pasującą do większości stylizacji. 

Czarna kurtka jeansowa jest eleganckim wyborem, który może zastąpić nam marynarkę. Jest to uniwersalny zakup, który będzie pasować do każdego elementu stroju. Z kolei ciemny jeans będzie idealnie komponować się w trakcie chłodniejszych miesięcy, co będzie adekwatne do pogody jesiennej. 

Kurtki męskie puchowe

Kurtki męskie puchowe to kolejna z opcji wyboru w trakcie jesieni. Modele te wykazują dobre właściwości termoizolacyjne, a także w dalszym ciągu są modne. Jak wybrać dobrą kurtkę puchową?

Parametry wypełnienia kurtek są jednym z kluczowych czynników podczas zakupu. Istotny jest stosunek puchu do pierza, gdzie im więcej tego pierwszego tym lepiej. Jaki stosunek tych obu surowców będzie optymalny? Chcąc zakupić produkt wysokiej jakości warto szukać modeli o stosunku 9010 na rzecz puchu. Modele typu 50/50 to zdecydowanie słaby wybór, który niezbyt dobrze się sprawdzi w codziennym użytkowaniu. 

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał zewnętrzny. Kurtki męskie na jesień muszą być wytrzymałe i odporne na niekorzystane działanie wody. Potrzebny jest zatem materiał, który sprawdzi się w takich warunkach. Producenci najczęściej do produkcji wykorzystują poliester lub nylon.

Płaszcze z kapturem

Płaszcze z kapturem męskie to ostatnia z propozycji na jesień. Poszukiwania odpowiedniego modelu należy rozpocząć od dobrania go do sylwetki. Płaszcz powinien układać się równomiernie, nie może się marszczyć czy zwijać. Należy go dopasować także do wzrostu, co jest kwestią dość trudną pod względem zachowania odpowiedniej ilości luzu. Z jednej strony nie może przylegać do ciała, a z drugiej strony nie może być zbyt luźny. 

Wybór płaszcza to bez wątpienia postawienie na elegancję, jednakże ten aspekt można podzielić na kilka stopni. Na rynku znajdziemy płaszcze, które będą dobrym wyborem na co dzień oraz te, które sprawdzą się w trakcie ważnych uroczystości. Warto więc ten element dobrać według własnych potrzeb.

Kategorie: Porady