Szykujesz się na służbową kolację, a może czeka Cię ważny egzamin lub wesele na którym musisz elegancko wyglądać? Bez względu na format imprezy, mając na uwadze ważność przedstawionych spraw oraz podniosłość chwili, na takie właśnie wyjścia Panowie powinniście założyć dobrze skrojone garnitury. A do nich eleganckie koszule oraz krawat lub muszkę.

Jaką koszulę męską wybrać?

Modne koszule męskie do garnituru, to w obecnym czasie towar prawie tak różnorodny jak wzory damskich sukienek. Mężczyźni pewni siebie a przy tym wybredni i wiedzący czego pragną wymagają od projektantów modowych i producentów, oryginalności i wysokiej jakości wykonania. Pierwsze wrażenie jest tylko jedno, dlatego nie mogą pozwolić sobie na niechlujny ubiór godzący w ich pozycję i prestiż. Branża przeżywa więc rozwój i proponuje coraz to nowsze materiały i kroje a także kontrowersyjne zdobienia i wzory.
Ponadczasowym trendem w modzie męskiej jest biała, elegancka koszula ozdobiona klasycznymi spinkami. Jeżeli jednak mamy ochotę dodać odrobinę pikanterii do swojego wyglądu, ten element garderoby można odświeżyć figlarnym pasem do garnitury i dobraną pod kolor muszką. Ciekawy charakter nada również dobrze skrojona kamizelka dopasowana tonacją do pozostałych części ubioru, lub w kolorze eleganckich butów.

Jeżeli jednak biel wydaje się być dla nas niemodna, możemy swoje kroki skierować do pułki z koszulami z materiałów wzorzystych. Jednolity garnitur i koszula to duet niekoniecznie trafiony dlatego właśnie w tym układzie dobrze sprawdzi się koszula ze zdobieniem. Może to być lamówka pod kolor garnituru na zupełnie odmiennym wybarwieniu koszuli lub wzory geometryczne a także akcenty w kratkę lub kwiaty. Inny rodzaj koszul to koszule jednokolorowe w odsłonach szerokiej palety barw.

Modne koszule męskie do garnituru, to ważna kwestia lecz musi współgrać z całością wizerunku. Warto więc zakupić eleganckie skórzane buty. I dobrej jakości zegarek, najlepiej znanej i popularnej marki. Do kompletu można dobrać również torbę. Nie szata zdobi człowieka, dlatego elegancki mężczyzna to zadbany i ładnie pachnący mężczyzna. Perfumy najlepiej wybierać z wyższej pułki cenowej, by w trakcie spotkania powalać słowem i szykiem a nie nieprzyjemnym zapachem. To co istotne, to również stosownie obcięte i zaczesane włosy oraz czyste i zadbane dłonie i paznokcie.

Wizerunek mężczyzny

I tak mamy prawie idealny wzór na wizualny sukces każdego mężczyzny. Dlaczego prawie? A no dlatego, że nawet najpiękniejszy mężczyzna nie zrobi wrażenia na innych osobach jeśli będzie pozbawiony dobrych manier. Prostota w przekazie, umiejętne słuchanie i dbałość o komfort innych, to cechy bardzo istotne życiowo. Jeżeli do tego dodamy inteligencję oraz merytoryczne przygotowanie, to sukces wydaje się być gwarantowany.
Jeżeli wystawna kolacja oraz ramy służbowych układów na to pozwalają, w towarzystwie mężczyzny powinna być zawsze jego kobieta. Płeć piękna wnosi bowiem dobre emocje, łagodzi obyczaje i stanowi dodatkowe wsparcie wizualne dla swojego mężczyzny. Jeśli duet jest życiową parą, warto to również zaznaczyć w przekazie wizualnym. Przyjmuje się, że mężczyzna powinien dobrać barwę koszuli pod kolor kobiecej sukienki. Ten motyw jest dość spokojny i stonowany dlatego wystarczy dobrać drobne akcenty o podobnej barwie.

W wielu aspektach życia wskazana jest równowaga i tak też jest w przypadku ubioru. To co modne, i stawiane na piedestale, nie zawsze jest eleganckie i dopasowane do danej sylwetki i charakteru człowieka.


1 Komentarz

Hektor · 2 grudnia 2018 o 16:59

Bardzo ciekawy artykuł. Ostatnio zastanawiam się nad koszulą na święta. Z jednej strony podobają mi się wzory z drugiej tak ja piszesz że to moda boje się że chwilowa. W sklepach internetowych koszul w wzory jest mnóstwo od żaglówek po ważki…i boje się że też nie trafie z wzorem a chciałbym żeby koszula się wyróżniała.

Leave a Reply