Każdy dzień zaczyna się od porannego rytuału, który ma o wiele większy wpływ na Twoje życie, niż może się wydawać. Mężczyźni są bardziej skłonni pominąć tę część dnia, chcąc jak najszybciej przebrnąć przez poranek, aby oddać się w wir codziennych zajęć. Szybka, poranna toaleta i równie szybkie śniadanie to z reguły jedyne czynności po rozpoczęciu ich dnia. Co warto zmienić w swojej porannej rutynie, aby wyciągnąć ze swoich poranków jak najwięcej?

Daj sobie czas

Nie musisz wstawać o świcie, aby zadbać o swoją produktywność i samego siebie. Jednak warto dać sobie większy zapas czasu przed wyjściem z domu i rozpoczęciem dnia pracy. Poświęcenie kilku chwil na ćwiczenia, relaks, przeczytanie wiadomości lub spędzenie kilku chwil z osobami, które kochamy, pomoże lepiej dostroić się do wymagań reszty dnia. Ważnym jest, aby dać sobie trochę pozytywnej przestrzeni psychicznej, dzięki temu nie zamieniasz swojego każdego ranka w szalony bieg.

Warto także znaleźć trochę czasu tylko dla siebie i własnych myśli. Medytacja będzie tu niezastąpiona. Wyciszenie się i pozwolenie sobie na dryfowanie wśród własnych myśli, przynosi dużo spokoju, który jest niezwykle ważny przy ówczesnym trybie życia.

Pobudź krążenie krwi poprzez ćwiczenia

Nawet gdy śpisz przez osiem godzin, czasami możesz obudzić się z uczuciem ospałości i zmęczenia. Najprostszym sposobem na zwalczenie porannego rozbudzenia jest dawka ruchu. Poranna rutyna nastawiona na poprawę samopoczucia i zdrowia, musi obejmować pewną formę ćwiczeń. Amatorów porannego, pełnego treningu przed faktycznym rozpoczęciem dnia, z oczywistych względów jest bardzo nie wielu. Z pewnością nie musisz zostać jednym z nich, aby wystarczająco zadbać o ten aspekt. Porządna sesja stretchingu połączona z podstawowymi ćwiczeniami z masą własnego ciała to wystarczające narzędzia, aby aktywnie zacząć dzień.

Zadbaj o nawodnienie i obfite śniadanie

Jedną wśród pierwszych rzeczy, które należy zrobić po przebudzeniu powinno być wypicie szklanki wody, najlepiej z dodatkiem soku z cytryny. Odpowiednie nawodnienie to klucz do zachowania zdrowia i dobrej formy. To kwestia równie istotna, co pełnowartościowe śniadanie.

Poranek z pewnością nie jest momentem, kiedy mamy czas i ochotę na zadbanie o swoją dietę. Jednak wyrobienie odpowiednich nawyków z pewnością zmieni ten stan rzeczy owocując wieloma korzyściami dla naszego życia. Codziennie powinieneś zjeść obfite i zdrowe śniadanie. To gwarancja dużego zapasu na cały dzień oraz duża pomoc w utrzymaniu właściwych zachowań żywieniowych.

Poświeć chwilę dla swojego zarostu

Zadbamy zarost to wizytówka każdego mężczyzny. Dlatego warto każdego dnia zorganizować trochę czasu, aby doprowadzić go do porządku. Poranna toaleta to idealny moment na ten zabieg. Dzięki temu schludny wygląd i uczucie świeżości będą towarzyszyć Ci już od pierwszych chwil dnia. Jeśli golisz się na gładko sprawa wydaję się prosta. Chwila z maszynką lub golarką da Ci zamierzony efekt. Pamiętaj, aby dostatecznie chronić swoją twarz przed mikrouszkodzeniami skóry związanymi z goleniem, jest to szczególnie ważne podczas chłodniejszych miesięcy. Dobrej jakości kosmetyki do golenia to gwarancja skutecznej ochrony i efektu gładkości. Jeśli nosisz brodę konieczność porannego golenia się nie jest Twoim problemem. Nie oznacza to jednak, że nie musisz poświęcać czasu swojemu zarostowi po przebudzeniu. Bujana broda jest trudna w utrzymaniu, jeśli zależy Ci na tym, aby wyglądała dobrze. Dlatego trymowanie i nakładanie olejków do brody to obowiązek każdego, szanującego się brodacza.

Kategorie: Porady