Mimo że wiele osób uznaje wysoki wzrost za atut, jest to cecha, która może okazać się niekiedy problematyczna. Taka sytuacja może zdarzyć się przy odpowiednim doborze ubrań do naszej sylwetki. Uwidacznia się to przede wszystkim kiedy stajemy przed zakupem spodni, jednego z najważniejszych elementów mody męskiej. Jak więc dobrać spodnie dla wysokich i szczupłych mężczyzn, by podkreślić ich naturalne atuty?

 1. Rozmiar spodni
  Bardzo ważne jest, aby zakupione spodnie były naszego rozmiaru. Odzież za mała lub za duża nie sprawdzi się w szafie mężczyzny wysokiego. Nie warto kupować spodni o kilka rozmiarów większych tylko po to, by miały dłuższe nogawki – bardzo często mści się to na nas w postaci nieestetycznie sfałdowanego materiału ściągniętego paskiem. O ile osoby niższe bez problemu radzą sobie z odzieżą zbyt długą, po prostu skracając ją, spodni dla mężczyzn wysokich nie da się wydłużyć. Trudności zbyt krótkich lub zbyt szerokich spodni uniknąć można w bardzo prosty sposób – wystarczy zaopatrywać się w sklepie, którego rozmiarówka oparta jest na dwóch wymiarach, nie zaś literze bądź pojedynczej liczbie. Dzięki temu osobno możemy dobrać wymaganą przez nas szerokość pasa oraz długość nogawki, co zwiększa możliwość wyboru. Prawdopodobieństwo, że znajdziemy spodnie idealne dla nas własnie w takim sklepie jest więc dużo większe.
 2. Krój dla wysokich i szczupłych mężczyzn
  Obecnie na rynku odnaleźć możemy wiele krojów spodni, jednak wysocy i szczupli panowie najlepiej odnajdą się w dwóch – slim oraz regular. Pierwszy, nieco bardziej przyległy, podkreśli smukłość nóg, jednak nie w sposób przesadny. Świetnie sprawdzi się on dla osób niemal chudych. Mężczyzna bardziej przeciętnej sylwetki znakomicie odnajdzie się zaś w spodniach typu regular. Są one równe na całej długości nogawki i pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Spodnie dla szczupłych mężczyzn nie powinny być zbyt przyległe, dlatego warto wystrzegać się kroju skinny. Szczególnie w połączeniu z mało umięśnionymi nogami może on stworzyć niepożądany efekt. Również te zbyt szerokie, typu bootcut, nie są zalecane dla wysokich i szczupłych panów.
 3. Materiał i print
  Nie tylko rozmiar i krój decydują o tym, jak wyglądamy w spodniach. Bardzo duży wpływ na to mają również materiał, z którego są wykonane, oraz ewentualny print, jaki je zdobi. Wysocy i szczupli mężczyźni polubią się z odzieżą teksturową. Świetnym wyborem będą więc spodnie wykonane ze sztruksu, dżinsu czy tweedu. Odzież z materiałów elastycznych może niepotrzebnie podkreślić szczupłe nogi. Jeżeli chodzi o printy, również one dobrze odnajdą się na ubraniach dla wysokich panów. Najlepszym wyborem będą poziome pasy, które optycznie dodadzą nam kilka kilogramów. Świetnie sprawdzą się także drobne nadruki oraz motywy militarne. Jeżeli chcesz założyć na siebie spodnie w pasy pionowe, postaraj się, aby były one jak najbardziej wąskie. Dzięki temu twoja sylwetka nie zostanie wydłużona.
 4. Kolory
  Spodnie dla wysokich mężczyzn mają to szczęście, że wyglądają dobrze w każdym kolorze. Zarówno biały, jak i czarny, mimo że popularnie znany jako kolor wyszczuplający, będą wyglądać świetnie na panach o chudszych sylwetkach. Należy pamiętać jednak, aby nasze stylizacje nie były jednolitego koloru. Połączenie spodni oraz koszuli tego samego odcienia może niekorzystnie przedłużyć ciało wysokiego już mężczyzny. Dobierając ubrania w kontrastowych kolorach nie tylko wzbogacamy swój outfit, ale również optycznie podzielimy swoją sylwetkę na dwie połowy. To sprawi, że będziemy wyglądać na nieco niższych niż w rzeczywistości. Dobrymi połączeniami kolorów będą między innymi czerwony i niebieski, biały i czarny oraz szary i granatowy.

2 Komentarze

Piotr · 14 czerwca 2019 o 07:30

jeśli już powstał ów blog, to może by coś dla tych wysokich Panów zaproponować – sklepy, gdzie takie spodnie można dostać?

  Slim-big-boy · 6 marca 2020 o 06:05

  Zgadzam się. Myślałem że to najistotniejsze tutaj znajdę. =/ Moze w komentarzach jeśli coś znacie?

Leave a Reply