Niegdyś chcąc naprawić obuwie, trzeba było je zapakować i zanieść do szewca. Dziś wcale nie trzeba tego robić. Szewc online to nowe rozwiązanie, ale czy skuteczne? Jak wygląda naprawa butów w internecie? Czy takie rozwiązanie się sprawdza? Wszystkie odpowiedzi można znaleźć poniżej!

Jak wygląda współpraca?

Szewc online to zawód, który całkiem niedawno pojawił się na polskim rynku. Niewątpliwie warto mu się przyjrzeć. W każdej firmie, choć na razie jest ich niewiele, współpraca przebiega podobnie. W pierwszym kroku osoba, która chce naprawić obuwie, musi skontaktować się z szewcem online. Może to zrobić poprzez dostępny na stronie internetowej formularz lub telefonicznie. Podczas kontaktu musi opisać jakiej usługi oczekuje. Następnie musi przesłać buty do szewskiej pracowni. Po otrzymaniu przesyłki szewc online postawi diagnozę, określi, ile czasu będą trwały prace oraz jaki będzie ich koszt. Po zaakceptowaniu warunków przez klienta przejdzie do działania.
 Kiedy skończy i otrzyma zapłatę, odeśle obuwie pod wskazany adres. Oczywiście czas oczekiwania na zwrot zależny jest od wielu czynników, chociażby materiału, rodzaju uszkodzeń, czy samych butów. Czasami może się też wydłużyć. Jednak w większości przypadków klient zostaje o takim fakcie poinformowany.

Szewc online – czy to się sprawdza?

Szewc w internecie budzi wiele kontrowersji. Jednym ten pomysł jak najbardziej przypadł do gustu, jednak inni są dość sceptycznie nastawieni. Czy szewc online się sprawdza? Otóż tak! Dziś bardzo ciężko znaleźć fachowca, który dobrze naprawi buty w niedługim terminie. Poza tym jest coraz mniej zakładów stacjonarnych, które poszły z duchem czasu i są przygotowane na każdy rodzaj obuwia. Czasami po prostu ich warsztat nie jest na tyle wyposażony, żeby dokonać naprawy, czy renowacji. Warto zwrócić uwagę na to, że dziś buty wymagają sporej pielęgnacji, zwłaszcza te markowe. Potrzebne są więc do tego specjalistyczne preparaty. W rzeczywistości można je zakupić na własną rękę i zadbać o obuwie, ale większość z nas zwyczajnie nie ma na to czasu. Natomiast szewc z internetu dołoży wszelkich starań, żeby jego klienci byli zadowoleni. Nie bez znaczenia jest też fakt, że szewc online sprawdza się dzięki reklamie. Zakłady stacjonarne najczęściej funkcjonują w określonych środowiskach i mają stałych klientów. Natomiast szewc w internecie może swoją działalność prowadzić na terenie całego kraju! Pod warunkiem, że się dobrze zareklamuje. Skoro dziś praktycznie wszystko można załatwić w sieci, to czemu nie oddać butów do naprawy?

Kategorie: Porady