Jeszcze do niedawna mogłoby się wydawać, że wojskowa moda męska swe lata świetności ma już za sobą. Nic bardziej mylnego! Styl militarny powrócił nie tylko na ulice, ale też na światowe wybiegi. Czemu zawdzięcza swą popularność? Dla kogo jest odpowiedni? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Czym charakteryzuje się wojskowa moda męska?

Wojskowa moda męska została zapoczątkowana w II połowie XX w. Charakteryzuje się ona przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością. Pamiętajmy, że jest inspirowana stylem polowym. Oryginalne ubrania militarne mają spełniać pewne funkcje. Stonowane kolory i wzory moro łatwo stapiają się z otoczeniem, pomagając w kamuflażu. Belki na ramionach odzwierciedlają stopień wojskowy, a toporne buty sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie zapominajmy też o funkcjonalnych plecakach i innych dodatkach, które mają ułatwiać przeżycie na froncie.

Wojskowa moda męska – dla kogo?

Zapewne każdy z nas zgodzi się z tym, że człowiek ubrany w mundur budzi respekt i swą postawą prezentuje waleczność. Tak samo jest z modą wojskową. Zazwyczaj decydują się na nią ludzie silni, lekko buntowniczy lub tacy którzy pragną poczuć się pewniej w zmaganiach z codziennością. Ze względu na stonowane kolory wybierają ją też miłośnicy natury.

Jak wygląda współczesna moda militarna?

Garderoba inspirowane modą koszarową zachowała wiele swoich pierwotnych funkcji. Jej kolory są stonowane, najczęściej utrzymane w odcieniach zieleni, brązu i khaki, często z printem moro. Koszule i kurtki przyozdobione są pagonami i naszywkami. Wygodne spodnie z liczną ilością całkiem sporych kieszeni ułatwiają codzienne funkcjonowanie, a masywne dodatki nadają mocnego charakteru całej stylizacji.

Moda męska – gdzie szukać inspiracji?

Do odnalezienia własnego niepowtarzalnego looku w stylu militarnym zainspirować mogą nas światowe wybiegi modowe, witryny sklepowe bądź celebryci. Jeśli chodzi o kolekcjonowanie swojej garderoby wachlarz możliwość jest dość spory. W sklepach bez problemu znajdziemy męskie ubrania w stylu wojskowym – Wygodne spodnie najczęściej o luźnym kroju tzw. bojówki posiadające niezliczoną ilość kieszeni, ciepłe bluzy w odcieniach khaki, przewiewne bawełniane t-shirty, przeciwdeszczowe kurtki, eleganckie płaszcze z pagonami, masywne a zarazem wygodne i wytrzymałe buty… Zadowoleni będą też fani surwiwalu. W Internecie oraz sklepach stacjonarnych można kupić plecaki, namioty, karimaty, kubki termiczne i wiele przeróżnych gadżetów stworzonych na wzór oryginalnych atrybutów prosto z koszar.

Wojskowa moda jest bardzo uniwersalna i ponadczasowa. Ubrania w tym stylu leżą dobrze praktycznie na każdym bez różnicy na wiek. To idealny wybór nie tylko dla ludzi zafascynowanych militariami. Kolory ziemi i stonowane barwy wprowadzają harmonię, a oryginalne dodatki podkreślają siłę, odwagę i zadziorność. Styl wojskowy bez wątpienia idealnie zaakcentuje charakter każdego, kto się na niego zdecyduje.

Kategorie: Porady