Nieestetycznie wyślizgująca się ze spodni koszula to problem wielu mężczyzn. Pół biedy, jeśli noszą ją pod marynarką, jednak jeśli nie, taki widok zaczyna kłuć w oczy. Schludny ubiór to wszak podstawa, jeśli chce zrobić się dobre wrażenie na innych. Ściągasz marynarkę i nagle przybywa ci w pasie kilkanaście kilogramów? Co można zrobić, aby uniknąć tego kłopotu?

 1. Dobierz właściwy rozmiar i fason
  Przede wszystkim upewnij się, że ubiór jest do ciebie dopasowany. Najczęściej przyczyną wypływających fałdów materiału jest brak umiejętności dobrania właściwego kroju i rozmiaru. Starannie przymierz odzież w sklepie i upewnij się, że dobrze na tobie leży. Jeśli natomiast przekonasz się w domu, że ta metoda zawiodła, lub stracisz na wadze, rozwiązaniem mogą być proste przeróbki krawieckie, jak na przykład wykonanie pionowych zaszewek na plecach czy wyszczuplenie po bocznych szwach. Zdecydowanie lepiej jest jednak od razu kupować koszule w odpowiednim fasonie.
  Zwracaj na to uwagę szczególnie, jeśli jesteś wysoki. Koszule kupione w sieciówkach często mogą się wtedy okazać zbyt krótkie. Materiał będzie się wówczas wyślizgiwał z każdym podniesieniem rąk ku górze czy pochyleniem się. Jeśli kupisz taką o odpowiedniej długości, czyli sięgającą do połowy pośladków, tkanina może się wyślizgiwać, ale nie aż tak bardzo, co zarówno nie będzie wyglądać tak nieelegancko, jak i poprawienie okaże się mniej problematyczne.
 2. Wkładaj koszulę w odpowiedni sposób
  Aby zatrzymać koszulę w spodniach przez cały dzień, spróbuj następującego tricku. Najpierw włóż w nie przód koszuli. Następnie zasuń rozporek, ale nie zapinaj jeszcze guzika. Starannie wygładź koszulę kciukami po bokach. Zbierz pozostały z tyłu nadmiar tkaniny, a następnie zawiń go i wpuść do środka. Zapnij guzik oraz pasek i raz jeszcze wygładź ubranie. Ten sposób zakładania ubranie gwarantuje największą skuteczność, że pozostanie ono na miejscu na dłużej.
 3. Kup odpowiednie szelki
  Zatrzymają one koszulę na miejscu przez długi czas – podczas chodzenia, tańczenia, schylania, siadania i wstawania – a jednocześnie mogą okazać się stylowym elementem ubioru. Dodatkowo fakt, że koszula będzie dzięki nim ciągle napięta, sprawi, że pozostanie gładka nawet po całym dniu noszenia. Możesz też poczuć się dzięki nim wygodniej, ponieważ spodnie przeznaczone do noszenia z szelkami pozwalają na nieco luźniejszy krój.
 4. Kup koszulę-body
  Propozycja dla odważniejszych. Żeby koszula nie wychodziła ze spodni, zawsze możesz kupić taką, która nie ma tej możliwości. Istnieją już modele typu body dla mężczyzn, wiele z nich eleganckich i dobrej jakości. Może być to dobra propozycja, zwłaszcza kiedy przed tobą dzień, podczas którego musisz utrzymać na miejscu niesforny materiał, a z jakiegoś powodu nie możesz sobie pozwolić na przykład na szelki.
 5. Dopasuj resztę ubioru
  Eleganckie spodnie od garnituru mają zazwyczaj wyższy stan, czasem nawet sięgający pod pępek. Większy kłopot pojawia się, kiedy myślisz o casualowej stylizacji i chcesz włożyć koszulę do zwyczajnych. Z takich z niskim stanem, tzw. biodrówek, ubranie wyślizguje się z większą łatwością. Rozważ rezygnację z tego modelu – wybieraj te lepiej dopasowane.

Stosowanie się do powyższych porad z pewnością spowoduje, że twój ubiór pozostanie estetyczny przez cały dzień, a tym samym polepszy się twój odbiór przez innych. Nie warto więc zwlekać – jeszcze dziś możesz wprowadzić w życie wskazówki pozwalające zostać eleganckim mężczyzną.


0 Komentarzy

Leave a Reply