Każdy ma w domu przynajmniej jedną bluzę z kapturem. Składanie bluzy z kapturem wydaje się trudniejsze niż w przypadku ubrania bez tego dodatkowego elementu. Ciekawe jest to, że z takiej bluzy można zrobić naprawdę wiele ciekawych rzeczy.

Najbardziej klasyczne sposoby jak składać bluzy z kapturem:

 1. Kładziemy wspomniany przedmiot np. na łóżku i wygładzamy go.
 2. Kaptur zawijamy do środka oraz także wygładzamy, tak aby zajął jak najmniej miejsca.
 3. Rękawy wkładamy do środka. Można to zrobić po skosie, ale można też prosto na kapturze.
 4. Teraz w połowie zaginamy bluzę na pół i jeszcze raz na pół. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku cienkich bluz. Wszystkich grubszych nie da się tak złożyć i najlepiej po prostu powiesić je w szafie na wieszaku.
  Cienką bluzę z kapturem można złożyć tak samo jak zwykłą koszulkę.

  • Kaptur zawijamy do środka i wygładzamy tak aby zajął jak najmniej miejsca.
  • Trochę dołu bluzy wywijamy na zewnątrz (będzie to stanowiło zaczepienie)
  • Rękawy dajemy do środka, a następnie zginamy je tak, aby zmieściły się na jednej połówce bluzy.
  • Nakładamy na siebie połówki pionowo.
  • Poczynając od góry zaczynamy zwijać materiał w rulonik.
  • Na koniec wykorzystując wcześniejsze wywinięcie robimy zaczep, aby konstrukcja nie uległa zmianie.
 5. Są to 2 sposoby na złożenie ubrania z kapturem. Drugi najczęściej jest wykorzystywany przy podróżach gdyż zawiera mniej miejsca.

Jak poskładać bluzę z kapturem?

Ten typ ubioru nie tylko jest przydatny przy trudnej pogodzie, ale może stanowić spore udogodnienie. Mało osób wie, że wykorzystując ją można zrobić torbę na laptopa, torbę na ramię, poduszkę, plecak, nosidełko dla dziecka oraz bezpiecznie zapakować tablet.

 1. Bezpieczne spakowanie tablet w podróż:
  Kładziemy wspomniany sprzęt w górnej części bluzy. Dolną cześć ubrania nakładamy na niego, a następnie wystające elementy materiału zawijamy pod tablet. Część z kapturem nakładamy od góry, w taki sposób, aby ten element mógł „zamknąć” urządzenie. Teraz rękawy nakładamy na wystającą część i urządzenie jest gotowe do transportu.
 2. Torba na laptopa:
  Robimy wszystko tak jak w powyższym przykładzie, z tym, że dodatkowo wiążemy sznurki aby sprzęt nie wypadł. Wystające rękawy związujemy w supeł i zakładamy torbę na ramię.
 3. Poduszka:
  Pionowo wkładamy rękawy na bluzę. Następnie zwijamy pierwszą część dołu tak, aby końcówka dotykała do rękawów, a drugą część nakładamy na złożone rękawy. Powstałe obie strony zwijamy tak, aby ich końcówki zetknęły się na środku. Teraz tak zrobioną konstrukcję należy włożyć do wnętrza kaptura. Najlepiej nie robić tego w pośpiechu i unikać zagnieceń. Sprawi to, że poduszka będzie po prostu niewygodna.
 4. Plecak z bluzy z kapturem:
  Do zrobienia tego pomysłu potrzebne będą gumki lub recepturki. Najpierw wkładamy rękawy do kieszeni z obu stron i łączymy gumkami. Następnie zawiązujemy kaptur, wkładamy coś do środka i zakładamy nowy plecak. Proste? Zadziwiająco. Rękawy służą za ramiączka i konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że można w niej nosić jedzenie i małą butelkę wody. Jest odpowiednia na wyprawy. Jednakże pomysł ten można wykorzystać jedynie z bluzą która posiada jedną kieszeń.

Bluza z kapturem niełatwa jest do złożenia, ze względu na grubość materiału i obecny kaptur. Jednak tylko ten typ ubioru można wykorzystać w wielu sytuacjach codziennych. Te propozycje mogą się przydać zwłaszcza w podróżach, ale nie tylko. Na wiosnę bardzo często rano jest zimno, a po południu już gorąco. W takiej sytuacji wystarczy wyjść na zewnątrz w bluzie, a wrócić z plecakiem i małymi zakupami.


0 Komentarzy

Leave a Reply