Wielu mężczyzn zastanawia się, jaką koszule wybrać, by wyglądać dobrze a jednocześnie, żeby było wygodnie. Odpowiedni strój bardzo często wymagany jest w przeróżnych miejscach oraz porach dnia. W zależności od czasu oraz potrzeb miejsca, wybieramy ubrania dostosowując się do panujących zasad odpowiedniego zachowania.

Jak zatem dobiera się ubrania? Według jakich kryteriów decyduje się, jaka koszula męska na codzień będzie odpowiednia?

  1. Praca
  2. Codzienna odzież
  3. Wyjątkowe sytuacje

Jaka koszula męska na co dzień do pracy będzie najlepsza?

Wszystko zależy od tego, jaka to jest praca. Dostosowujemy się do panujących zasad, które nierzadko narzuca nam pracodawca.

  • Bank – przyjęło się i jest to uwarunkowane przepisami obowiązującymi w bankach, że pracownicy muszą nosić białe koszule i czarne marynarki. Zawsze śnieżno białe, z krawatem.
  • Biuro – ktoś, kto pracuje w biurze, musi się dostosować do obowiązujących tam standardów. Jeśli jest to prywatna firma, zwykle w umowie i zasadach zawarte są zasady dotyczące ubioru. W przypadku państwowych urzędów, zwykle panowie muszą nosić eleganckie koszule, niekoniecznie białe, choć zdecydowanie jest to zaleta, jednak musi być elegancka oraz krawat.
  • Przedstawiciel handlowy – wygląd takiego pracownika to wizytówka firmy, więc ubiór musi być elegancki z krawatem. Koszula choć może być biała, nie jest koniecznością. Z pewnością pan w białej koszuli będzie bardziej elegancki.
  • Pracownik fizyczny – w te kwestii nie liczy się wygląd, lecz wygoda, ponieważ prace wykonywane są z reguły bardzo ciężkie. Dlatego koszula osoby pracującej fizycznie ma być wygodna, z przepuszczającym powietrze materiałem, by czuć się w ubraniu w miarę komfortowo. Dodatkowo kolorystyka musi być ciemna, ponieważ biała koszula, czy w ogóle jasna, będzie się bardzo szybko brudzić. Z reguły do takich celów wybierane są koszule flanelowe w kratkę. Tego rodzaju ubiór zwykle często się brudzi, nosi się w czasie upałów czy zimna i zawsze rodzaj koszuli musi być dobrany nie tylko pod względem koloru, lecz także grubości, by w trakcie pracy nie zmarznąć.

Jakie koszule męskie nosić na codzień?

W przypadku chodzenia na co dzień w domu, każdy wybiera koszule dokładnie takie, jakie są najwygodniejsze i jakie mu najbardziej pasują. Ważne jest, by wybrać odzież z naturalnych włókien, ponieważ wtedy ciało oddycha, nie poci się tak a przede wszystkim nosi się je o wiele wygodniej. Najczęściej wybierane codzienne koszule to flanelowa, bawełniana oraz płócienna.

Jaką koszule wybrać na uroczystości?

Z pewnością na wesela czy bale,z reguły wybiera się koszule białe, eleganckie z dopasowanym krawatem. Oczywiście nie jest to konieczne, ponieważ wystarczy bardzo elegancka oraz w jednym kolorze bez wzorów, by rzeczywiście wyglądać godnie i elegancko. Należy jednak pamiętać, że nie do każdej koszuli pasuje krawat, dlatego wybierając ją, trzeba się zastanowić i dobrać odpowiednie dodatki, lub ich zaniechać, gdy nie pasują do niej mucha czy krawat. Z reguły na wesele nie zakłada się muchy, ponieważ jest to element zarezerwowany dla pana młodego oraz drużby.

Każda wybrana przez dana osobę koszula, musi pasować do konkretnego celu. Bez względu na to, czy jest to ubiór elegancki czy do codziennego użytkowania w domu, powinien być wygodny, by spełniał swoja rolę. W sprzedaży istnieje bardzo wiele rodzajów koszul, dlatego decyzja o tym, jakie koszule męskie nosić na co dzień, powinna być przemyślana a sama koszula dobrana dokładnie do sylwetki oraz upodobań osoby, która ma je nosić. Warto jednak pamiętać, że pracując w miejscu, w którym to regulamin mówi o obowiązującym ubiorze,każdy pracownik bezwzględnie podwinien się do niego stosować, zgodnie z regulaminem.


0 Komentarzy

Leave a Reply