Wiele osób staje przez częstym dylematem – jakie skarpetki wybrać do danego rodzaju obuwia? Nikt nie lubi stawać się obiektem śmiesznych komentarzy podczas spotkania biznesowego lub nieformalnej imprezy. Dlatego podpowiadamy, jakie skarpetki sprawdzą się przy różnych rodzajach obuwia.

Jakie skarpetki wybrać do eleganckiego stroju?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jakie skarpetki pasują do obuwia zakładanego na eleganckie okazje? Przed udzieleniem odpowiedzi warto zaznaczyć, że stanowią one bardzo ważną część garderoby, której pod żadnym pozorem nie można lekceważyć. W przypadku czarnych eleganckich butów przyjmuje się zasadę, że skarpetki powinny być dopasowane do koloru garnituru, co pozwala uniknąć powstania nieciekawych efektów stylistycznych. Brązowe skarpetki sprawdzą się w towarzystwie brązowego obuwia. Kiedy mamy na sobie jasny garnitur skarpety powinny być nieco jaśniejsze od założonych butów. Warto pamiętać, że opisywana część garderoby powinna mieć odpowiednią długość, w przypadku eleganckich strojów sprawdzą się podkolanówki.

Jakie skarpetki do obuwia noszonego na co dzień?

Zastanawiając się jakie skarpetki wybrać do obuwia nieformalnego można sobie pozwolić na nieco większą swobodę. Do butów sportowych najlepiej pasują modele bawełniane oraz letnie, popularne stopki. Adidasy powinny występować w towarzystwie dobrze dobranych skarpet, które zapewniają amortyzacje podczas normalnego ruchu lub uprawiania sportu. Jeżeli decydujmy się krótkie skarpetki, nie powinny one być wyższe od buta. Wbrew pozorom łączenie sandałów ze skarpetami przestaje być traktowane jak obciach. W takim przypadku warto zdecydować się modele z widocznym wzorem, podkreślające indywidualny styl danej osoby. Jeśli chodzi o mokasyny, ich użytkownicy powinni zaopatrzyć się w skarpetki nie wystające poza cholewę buta.

Kolor spodni a skarpetki

Nie można zapominać że barwa skarpetek powinna być dopasowana do koloru noszonych spodni. Większość stylistów twierdzi, że te dwa elementy garderoby powinny tworzyć całość. W przypadku jasnych spodni należy zdecydować się na skarpetki nieco jaśniejsze, do ciemnych pasują nieco ciemniejsze. Jest to zasad, do której powinno się stosować niezależnie od koloru oraz rodzaju noszonego obuwia. Takie połączenia są niezwykle i sprawiają, że sylwetka danej osoby zdaje się być wydłużona. Jeśli decydujemy się na wzorzyste lub wielobarwne skarpetki to jakaś ich część musi pokrywać się kolorystycznie z noszonymi spodniami. Tylko w takim przypadku całość będzie spójna, sensowna i estetyczna.

Kategorie: Porady