Moda damska i męska są po to, aby czuć się w ubraniach naprawdę dobrze. Dzięki odpowiedniemu dobieraniu poszczególnych elementów garderoby można w pewien sposób manipulować optyką. Podobnie jest zresztą w przypadku aranżacji wnętrz. Masz małą kawalerkę? Zakup dużego lustra na ścianę, sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. Uważasz, że jesteś zbyt szczupły? Pionowe pasy dodadzą Ci optycznie kilka kilogramów. Jak wyglądać na wyższego? O tym w dzisiejszym artykule – czyli moda dla niskich mężczyzn.

Moda dla niskich mężczyzn: jeden kolor? To dobry pomysł

Jeżeli nie czujesz się dobrze ze swoim wzrostem i chcesz wyglądać na wyższego niż jesteś, moda daje wiele możliwości. Mogłoby się wydawać, że jedynym sposobem jest założenie butów na platformie, nic bardziej mylnego. Tego rodzaju obuwie jest jedynie jednym  ze sposobów na optyczne wysmuklenie i – co za tym idzie – wydłużenie sylwetki. Bardzo popularne są obecnie stylizacje w  jednym kolorze, czyli tzw. total looki. Chodzi o założenie od stóp do głów ubrań w jednej barwie. Dzięki temu nie będzie widać poziomych podziałów twojej sylwetki, które tworzą się jeżeli założysz np. biały sweter w poziome paski, dżinsowe spodnie w kolorze niebieskim oraz jasne buty. Jednokolorowy zestaw może mieć postać garnituru, a na co dzień casualowego T-shirtu, spodni lub bluzy. Stylizacji jest naprawdę wiele.

Ubrania dla niskich osób: to musisz mieć

Na liście elementów garderoby, które koniecznie powinny znaleźć się w szafie niskiego mężczyzny jest koszula w pionowe pasy. Ten print jest naprawdę ponadczasowy i dobrze wygląda w wielu eleganckich stylizacjach. Pionowe paski wysmuklają i wydłużają sylwetkę, dlatego są świetnym sposobem na dodanie sobie kilku centymetrów wzrostu. Ten wzór może być wykorzystany również na kurtkach wiosennych czy zimowych. Na wydłużenie optyczne sylwetki dobrze wpływają również pionowe linie tworzone za pomocą kolorów. Oznacza to, że jeżeli na jednolitą kolorystycznie stylizację w postaci niebieskich dżinsów oraz niebieskiej koszulki narzucisz czarną kurtkę, całość będzie prezentować się dobrze. Rozpięte poły kurtki będą tworzyć pionowe linie. Świetnym rozwiązaniem będzie również garnitur – marynarka i spodnie w jednym kolorze doskonale wydłużą twoją sylwetkę.

Tego unikaj: jakie ubrania się nie sprawdzą dla niskich facetów?

Niscy panowie powinni przede wszystkim uważać na poziome paski. Ich zadaniem jest powiększenie optyczne sylwetki wszerz oraz jej skrócenie. Komponując stylizacje warto również unikać mocnych kontrastów. Chodzi tutaj o to, aby spodnie nie były zupełnie innej barwy niż góra stylizacji – np. czerwony podkoszulek i białe spodnie chinosy nie będą najlepszym zestawieniem dla niskiej osoby. Te same spodnie będą o wiele lepiej wyglądać z jasnoniebieskim T-shirtem lub z koszulką polo w kolorze nude, ponieważ kontrast między bielą a tymi kolorami jest o wiele mniejszy.

Kategorie: Porady